Субота, 04.05.2024
ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ ТА АРХІВУ ПИРЯТИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Меню сайту
Форма входу
Пошук

  РОЗШИРЕНА ІНФОРМАЦІЯ

ПРО ПИРЯТИНСЬКУ ЦЕНТРАЛЬНУ РАЙОННУ БІБЛІОТЕКУ


З історії бібліотеки:

Незгасним джерелом духовності є бібліотеки. Їхній скарб – книжки – несуть людям знання, пізнання світу.

Книжка недарма вважається найгеніальнішим винаходом людини, а бібліотека – храмом духовності. Книгозібрання для масового користування створювалися у ХІХ – ХХ сторіччях. Пирятинська бібліотека ім. Пушкіна (завідуюча М.К. Кальницька) діяла у 80-х роках ХІХ століття. У словнику Брокгауза і Єфрона (том 45) констатується, що у 1898 році в місті Пирятині працювала приватна бібліотека. Бібліотеку професійного товариства службовців засновано в повіті у 1907 році. Згодом відкривалися народні бібліотеки. До революції на Пирятинщині існували народні читальні, створені за ініціативи місцевого земства, приватні бібліотеки, Зокрема, поміщиків Стороженків, Закревських, Теплових, Щегельських, Андрузьких, Ограновичів. Відомо, що в Пирятині до 1941 року працювали дві бібліотеки. Перед Великою Вітчизняною війною в усіх великих населених пунктах, зокрема, центрах сільських рад, були сільські бібліотеки. Чимало їхніх фондів загинуло під час війни. Після визволення району від німецько-фашистської окупації вони поновили роботу, поступово збагачуючи книжковий фонд. У червні 1946 року завідуючою районної бібліотеки в Пирятині призначено Ю.О. Лебідь.

З 1 жовтня 1977 року, згідно з рішенням Пирятинської районної ради депутатів трудящих № 291 від 3 грудня 1976 року державні масові бібліотеки району було об’єднано в централізовану бібліотечну систему. Пирятинську районну бібліотеку реорганізовано в центральну районну бібліотеку.


 Після проведення централізації до складу Пирятинської централізованої системи входили: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та 25 сільських бібліотек стали сільськими бібліотеками-філіями. У 1992 році до складу Пирятинської ЦБС увійшла Вікторійська СБФ, яка була реорганізована з профспілкової бібліотеки Вікторійської птахофабрики. У 2003 році було відкрито бібліотеку у селі Нові Мартиновичі, яке було збудоване для переселенців з Чорнобильської зони. 




На даний час до складу Пирятинської ЦБС  входять: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та 27 сільських бібліотек- філій.

Бібліотека на сучасному етапі:


Сучасний розвиток інформаційних технологій на сучасному етапі зумовлює інноваційні перетворення в усіх сферах людської діяльності, що, у свою чергу, потребує оперативного та повного інформаційного забезпечення цих процесів. Потенціал для цього є у Пирятинській центральній районній бібліотеці, яка завжди виконувала роль посередника між користувачами та інформацією. Основна її функція – задоволення інформаційних, загальнокультурних, освітніх потреб пересічного громадянина. З метою поліпшення доступу місцевої громади до інформації бібліотека облаштована двома комп’ютерами підключеними до Інтернет-мережі.

Щорічно бібліотека обслуговує понад 2700 користувачів, кількість відвідувань становить – 11400, книговидача – 41800 примірників, книжковий фонд налічує близько 42900 примірників. 


 


Режим роботи:

Бібліотека працює щоденно з 10-00 до 18-00

Вихідний день  - понеділок.

Санітарний день – остання п’ятниця

Контакт: Телефон: 2-04-07

                                          

Структура бібліотеки та масова робота:

                              Центральна районна бібліотека складається з:                          


         Відділу обслуговування користувачів

   

  Відділу комплектування

Методист працює, як для центральної районної бібліотеки так і для всієї централізованої бібліотеки

                                                                                                                                                                                      

Бібліограф також працює як для центральної районної бібліотеки так і для всієї централізованої бібліотеки.

До відділу обслуговування користувачів входять:     читальний зал, де щорічно обслуговуються 1104 користувачів, відвідування становить - 3915, книговидача - 12538 примірників.  


  абонемент, де щорічно обслуговуються 1638 користувачів, відвідування становить - 7485, книговидача – 29269 примірників.

Відділ обслуговування виконує платні послуги, а саме: виконуються ксерокопії та працює нічний абонемент та абонемент вихідного дня.

      Для користувачів бібліотеки завжди до послуг: 

 

алфавітний каталог, 

систематичний каталог,




систематична картотека статей, 

краєзнавча картотека та ряд тематичних картотек.

Відділом обслуговування користувачів постійно проводиться велика масова робота, де використовуються різноманітні її форми.

     

  

Конкурси:

З метою виявлення творчого потенціалу молодих користувачів Пирятинської ЦБС проводився обласний конкурс фоторобіт серед нашої молоді «Людина і книга». В конкурсі брали участь користувачі юнацького віку від 15 до 21 року. Районний етап проходив у нас з 1 березня по 30 квітня 2011 року. В І етапі конкурсу прийняло участь 19 користувачів, які представили 38 робіт. Вибрати переможців було дуже важко. Тому я звернулася до керівників конкурсу з проханням направити для участі  в ІІ заключному етапі конкурсу крім 3 робіт переможців, це зокрема: 

І місце – Сколота Анжела за роботу «Мрії збуваються»

ІІ місце Лисенко Едуард за роботу «Книги – цілий світ»

ІІІ місце Кубушка Ярослав за роботу «Книга друг – без неї як без рук»

ще додатково 8 кращих робіт. 

За підсумками ІІ заключного етапу конкурсу ми вибороли І і ІІ місце в місті Полтава. Переможцями стали:

І місце Лисенко Едуард за роботу «Книги – цілий світ» та 

ІІ місце Сколота Анжела за роботу «Мрії збуваються». Вони були нагороджені дипломами та цінними подарунками: за І місце – веб - камера, за ІІ місце – флешка.

Переможці – це користувачі ЦРБ, учні Пирятинської ЗОШ  І-ІІІ ступенів. Решта учасників конкурсу отримала подяки.

  Ось уже два роки працює при нашій бібліотеці клуб за інтересами «Люби і знай свій рідний край». Він налічує 18 учасників, щорічно проходить 6 засідань. Керівник гуртка – провідний бібліотекар відділу обслуговування Литвинова Любов Олександрівна.

З 1 березня по 30 жовтня 2011 року проходить обласний

огляд-конкурс роботи дитячих, молодіжних любительських об’єднань та клубів за інтересами «Ми – майбутнє України», присвячений 20-й річниці Незалежності України.  

 

В цьому конкурсі приймає участь наш клуб за інтересами «Люби і знай свій рідний край» ЦРБ. Провідний бібліотекар відділу обслуговування Литвинова Л.О. провела 27 жовтня літературно-театралізоване свято «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду» - це показовий захід, на який будуть запрошені представники з Полтави. Сподіваємось на позитивну оцінку журі.

     

Клуб за інтересами та гурток:



















































Гуртрк.

З вересня 2010 року при центральній районній бібліотеці почав свою роботу правознавчий гурток «Я і закон». До складу гуртка входить 15 гуртківців. Керівник – бібліотекар читального залу Слинько Любов Олександрівна. На протязі року проходить 4 засідання гуртка, на яких проводяться цікаві масові заходи правознавчої тематики та зустрічі з представниками правоохоронних органів.

 


Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz